WARSZAWA

5 dni / 24 artystów
Najlepsi opowiadacze z całego świata

27 listopada – 1 grudnia
https://2019.festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/JAN-BLAKE-EPOS.jpg

CZWARTEK

28 listopada

godz. 21.00
JAN BLAKE (JAMAJKA/WIELKA BRYTANIA)

SHIFTER. MAGICZNE TRANSFORMACJE


Przed wami noc magicznych transformacji. Ludzie odmienieni przez czary: stare kobiety ze zwierzęcymi skłonnościami, zdziczali  kochankowie, nadopiekuńcze matki, karaibskie krwiopijne wiedźmy loogaroo z szelmowskim błyskiem w oku.

Charyzmatyczna  opowiadaczka  Jan Blake przeprowadzi was przez nieoswojony krajobraz, w asyście nieokiełznanych stworzeń, zdolnych do przemiany w Innego myślą, ciałem i duchem. Drżyjcie.

Jan Blake – jedna z najwybitniejszych brytyjskich opowiadaczek, występuje w teatrach i na festiwalach całej Europy i Ameryki Północnej. Sztukę opowiadania uprawia od 1986 roku. Jej występy charakteryzują się zniewalającym, błyskotliwym poczuciem humoru. Obdarzona silnym, melodyjnym głosem, z łatwością przechodzi od opowiadania do śpiewu. Z pochodzenia Jamajka, specjalizuje się w opowieściach z Karaibów oraz z Afryki Zachodniej i Północnej. Ulubionymi bohaterkami jej historii są postacie silnych kobiet. Współpracuje m.in. z National Theatre, London Philharmonic Orchestra, Lyric Theatre w Hammersmith i Battersea Arts Centre. Jest mocno zaangażowana w przedsięwzięcia wspierające nową generację opowiadaczy brytyjskich o czarnych korzeniach.

28 listopada, czwartek, godz. 21.00

Spektakl w języku angielskim


ZOBACZ PEŁNY PROGRAM