WARSZAWA

5 dni / 24 artystów
Najlepsi opowiadacze z całego świata

27 listopada – 1 grudnia
https://2019.festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/MagdaSerge_W-wa2019_1_A.Rozga_-1200x1349.jpg

ŚRODA

27 listopada

godz. 21.00
MAGDA LENA GÓRSKA, SERGE TAMAS (POLSKA/FRANCJA/GWADELUPA)

BALLADY RĘCZNIE PLECIONE


Są opowieści tak piękne, że chciałoby się je wyśpiewać. Te, które uchylają rąbka tajemnicy, wpuszczają wiązkę światła w mrok naszej egzystencji. Te, które stawiają pytania o nasze miejsce w świecie. Ale żeby te historie wyśpiewać, trzeba je ułożyć na nowo. Nuta po nucie, sylaba po sylabie, jakby się wyplatało kosz z wikliny albo tkało gobelin. Wątek biegnie równym rytmem, to znów znika w gąszczu osnowy, by po chwili wyłonić się ponownie. Intensywny kolor śpiewu przeplata się z pastelowym tłem spokojnej narracji. Dźwiękami gitary, współbrzmieniem dwóch głosów Magda Lena Górska i Serge Tamas przędą niewidzialny most. Bo gdzieś głęboko w nas piękno świata pozostaje całkowite i nienaruszone.

Magda Lena Górska – pieśniarka i opowiadaczka. Mieszka we Francji, gdzie rozwija z powodzeniem swoją ścieżkę artystyczną. Współzałożycielka fundacji SlaviCarib, działającej na terenie całej Francji. Brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach opowiadania – m.in. we Francji, w Armenii, Kanadzie, Burkina Faso i wielu krajach europejskich. Zajmuje się rozwijaniem teorii i praktyki przekładu międzykulturowego – translacji artystycznej.

Serge Tamas – genialny gitarzysta pochodzący z Gwadelupy, występujący zarówno na scenach muzycznych, jak i na festiwalach sztuki opowiadania.

27 listopada, środa, godz. 21.00

Magda Lena Górska poprowadzi również warsztaty przekładu scenicznego – 22–24 listopada, piątek-niedziela (zob. Wydarzenia towarzyszące) oraz Noc opowieści. Opowieści w dwu-głosie – 30 grudnia, sobota, godz. 21.00


ZOBACZ PEŁNY PROGRAM