Jarmarczne, czarno-białe koło fortuny pozwala losować bajki, piosenki-wyliczanki i drobne, odpustowe upominki. Ta prosta zabawa, dobrze znana z wesołych miasteczek, to także sposób na realizację tęsknoty za opowieściami, które nie mają końca. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Usłyszycie bajki i piosenki-wyliczanki, znane i nieznane, czasem odrobinę niegrzeczne, straszne i śmieszne. Poznacie Mariana – tajemniczego współpracownika Opowieści z Walizki, który wędruje z nami po miastach i miasteczkach. Przybywajcie i pozwólcie losowi działać!
Opowieści z Walizki: „Opowiadamy historie z muzyką na żywo. Już od 2009 roku wędrujemy z naszą walizką po wielokulturowej Polsce, ale chętnie przekraczamy granice by poznawać inne, także odległe, kultury poprzez ich baśnie i muzykę. Opowieści to droga do poznawania dziedzictwa kulturowego i doświadczania wspólnoty, także międzypokoleniowej. Uczą uważności, ginącej sztuki słuchania. W naszym repertuarze ważne miejsce zajmują tradycyjne baśnie. Dotykają spraw najważniejszych subtelnym językiem metafory.”
Joanna Sarnecka – antropolożka kultury, opowiadaczka w założonej przez siebie grupie Opowieści z Walizki, stypendystka MKiDN. Autorka książki Dziennik uciekiniera. Performerka i aktorka teatrów offowych. Tworzy spektakle ze społecznościami, także grupami zagrożonymi marginalizacją: osobami z niepełnosprawnościami, seniorami, mieszkańcami małych wsi. Tańczy butoh. Prowadzi Fundację na rzecz Kultury „Walizka”, której celem jest włączanie w kulturę.
Anna Woźniak – edukatorka historyczna, animatorka kultury, opowiadaczka, archeolożka. Autorka programów edukacyjnych oraz wystaw popularyzatorskich. Z powodzeniem łączy edukację historyczną z kreatywnymi działaniami plastycznymi i teatralnymi. W latach 2012–2017 tworzyła Willę Radogoszcz w Grodzisku Mazowieckim. Pochodzi z Sanoka. Mieszka w Warszawie. W Opowieściach z Walizki działa od 2015 roku.
Spektakl dla dzieci od 7 lat
29 listopada, piątek, godz. 10.00 – program dla szkół
1 grudnia, niedziela, godz. 10.00 – program rodzinny