WARSZAWA

5 dni / 24 artystów
Najlepsi opowiadacze z całego świata

27 listopada – 1 grudnia
https://2019.festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/Joanna-Sarnecka-Anna-Woźniak-e1569670785874-1200x1247.jpg

PIĄTEK

29 listopada

godz. 10.00
PROGRAM DLA SZKÓŁ

NIEDZIELA

1 grudnia

godz. 10.00
PROGRAM RODZINNY
JOANNA SARNECKA, ANNA WOŹNIAK, KATARZYNA SZURMAN

KOŁO FORTUNY. OPOWIEŚĆ INTERAKTYWNA


Jarmarczne, czarno-białe koło fortuny pozwala losować bajki, piosenki-wyliczanki i drobne, odpustowe upominki. Ta prosta zabawa, dobrze znana z wesołych miasteczek, to także sposób na realizację tęsknoty za opowieściami, które nie mają końca. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Usłyszycie bajki i piosenki-wyliczanki, znane i nieznane, czasem odrobinę niegrzeczne, straszne i śmieszne. Poznacie Mariana – tajemniczego współpracownika Opowieści z Walizki, który wędruje z nami po miastach i miasteczkach. Przybywajcie i pozwólcie losowi działać!

Opowieści z Walizki: „Opowiadamy historie z muzyką na żywo. Już od 2009 roku wędrujemy z naszą walizką po wielokulturowej Polsce, ale chętnie przekraczamy granice by poznawać inne, także odległe, kultury poprzez ich baśnie i muzykę. Opowieści to droga do poznawania dziedzictwa kulturowego i doświadczania wspólnoty, także międzypokoleniowej. Uczą uważności, ginącej sztuki słuchania. W naszym repertuarze ważne miejsce zajmują tradycyjne baśnie. Dotykają spraw najważniejszych subtelnym językiem metafory.”

Joanna Sarnecka – antropolożka kultury, opowiadaczka w założonej przez siebie grupie Opowieści z Walizki, stypendystka MKiDN. Autorka książki Dziennik uciekiniera.  Performerka i aktorka teatrów offowych. Tworzy spektakle ze społecznościami, także grupami zagrożonymi marginalizacją: osobami z niepełnosprawnościami, seniorami, mieszkańcami małych wsi. Tańczy butoh. Prowadzi Fundację na rzecz Kultury „Walizka”, której celem jest włączanie w kulturę.

Anna Woźniak – edukatorka historyczna, animatorka kultury, opowiadaczka, archeolożka. Autorka programów edukacyjnych oraz wystaw popularyzatorskich. Z powodzeniem łączy edukację historyczną z kreatywnymi działaniami plastycznymi i teatralnymi. W latach 2012–2017 tworzyła Willę Radogoszcz w Grodzisku Mazowieckim. Pochodzi z Sanoka. Mieszka w Warszawie. W Opowieściach z Walizki działa od 2015 roku.

Spektakl dla dzieci od 7 lat

29 listopada, piątek, godz. 10.00 – program dla szkół
1 grudnia, niedziela, godz. 10.00 – program rodzinny


ZOBACZ PEŁNY PROGRAM FESTIWALU