WARSZAWA

5 dni / 24 artystów
Najlepsi opowiadacze z całego świata

27 listopada – 1 grudnia
https://2019.festiwalopowiadania.pl/wp-content/uploads/2019/09/Dafydd.jpeg

27 listopada

godz. 19.00
DAFYDD DAVIES-HUGHES (WALIA)

SERCE DŁONI / SERCE NA DŁONI


Dafydd łączy profesję lokalnego opowiadacza z obserwacją przyrody, pracą w ziemi i budową osad ekologicznych. Swoje opowieści komponuje z doświadczeń płynących z obcowania ze światem dzikiej przyrody, umiejętnie łącząc je z pasją odkrywania rodzimego, walijskiego folkloru i mitologii. Jego historie mają charakter impresji oddziałujących na wszystkie zmysły. Odkrywa w nich magię codzienności i cykli przyrody. Sięga do tematów zrodzonych z obserwacji migracji mew czy składania ikry przez łososia, aby potem przejść do podróży epickiego bohatera. Jego słuchacze już nigdy nie patrzą na przyrodę, na ziemię, góry, rzeki czy stare kamienne mosty w ten sam sposób co przedtem.

Dafydd naprzemiennie opowiada w języku angielskim i walijskim, akompaniując sobie na harfie i flecie. Jego publicznością najczęściej jest lokalna społeczność. Obecnie prowadzi Centrum Kultury i Środowiska o nazwie Felin Uchaf w Llŷn Peninsula w północnej Walii. Opowiadanie wykorzystuje do pracy z ludźmi, którym pomaga w budowaniu relacji ze środowiskiem natury i przestrzenią, w realizacji własnych wizji i aspiracji. Usłyszymy opowieści tradycyjne i mity z tradycji walijskiej i celtyckiej, w tym opowieść o królu śpiącym u podnóża gór i fragmenty legendy o królu Arturze.

Spektakl w języku angielskim, przekład artystyczny – Agnieszka Ayszen Kaim.

27 listopada, godz. 19.00

Podczas festiwalu Dafydd poprowadzi również działania performatywne w Centrum Sztuki Współczesnej, łącząc tradycyjne rękodzieło ze sztuką opowiadania historii – 27–29 listopada, środa–piątek, 12.00–15.00 (zob. Wydarzenia towarzyszące)


ZOBACZ PEŁNY PROGRAM